Esi informēts

5 dienu diennakts apmācības jauniešiem

Labdien.

 

Lūdzam izplatīt informāciju skolēnu vidū par iespēju iesaistīties projektā un bezmaksas 5 dienu diennakts apmācības. 

 

Aicinām jauniešus vecumā no 13 līdz 18 gadiem pieteikties dalībai projektā
,, Ieso
ļosim līdzdalībā!”. 


J
ūnijs - jauniešu darba grupas tikšanās, kuru ietvaros kopā pārrunāsim un plānosim vairākas sabiedrības līdzdalības aktivitātes.


J
ūlijs - 5 dienu neformālas izglītības apmācības, kuru laikā notiks:
salied
ējošās komandas veidošanas aktivitātēs; foto darbnīcas un foto izstādes veidošanas domnīca; tikšanās ar citu NVO pārstāvjiem;, līdzdalības un brīvprātīgā darba aktivitātes, simulācijas spēle, radošās darbnīcas un relaksācijas darbnīcas.
Apm
ācību laikā jaunieši organizēs un vadīs pilsoniskās sabiedrības aktivitātes (sociālā kampaņa, radošās darbnīcas, tiešsaistes viktorīna, ceļojošā foto izstāde).


Augusts - ce
ļojošās foto izstādes atklāšanas pasākums ar diskusiju un noslēguma pasākums.


Pieteikties zvanot vai rakstot WhatApp pa t
ālruni 29507088.

 

Ar cieņu,

Agita Gailiša

29507088


Projektu finansi
āli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

lidzdaliba

Tiesībsarga konkurss “Uzzīmē savu tiesībsargu”

Labdien!

 

Tiesībsarga birojs no pirmdienas, 17. maija, izsludina zīmējumu konkursu skolēniem “Uzzīmē savu tiesībsargu”. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu izpratni par tiesībsarga pienākumiem un uzdevumiem, atspoguļojot zīmējumā tiesībsarga veicamo darbu daudzveidību. Konkursā aicināti piedalīties 1. – 8. klašu skolēni no Latvijas skolām. Darbi konkursam ir jāiesniedz līdz 31. maijam. Savukārt konkursa uzvarētājs, kurš saņems pārsteiguma balvu, tiks paziņots 8. jūnijā.

 

Konkursa uzdevums ir pēc katra bērna ieskatiem un uzskatiem atspoguļot zīmējumā to, kā viņš redz tiesībsarga pienākumus un uzdevumus. Jāņem vērā, ka zīmējumu nedrīkst veidot digitāli. Tam jābūt zīmētam, izmantojot vizuālās mākslas materiālus (guašas, akvareļi, zīmuļi, krītiņi un citi).

 

 

  • Konkursa darbus vērtēs Tiesībsarga biroja Facebook auditorija no 1. jūnija līdz 7. jūnijam. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 8. jūnijā tiesībsarga mājaslapā – www.tiesibsargs.lv, kā arī tiesībsarga Facebook lapā.

 

Aicinām dalīties ar šo informāciju un mudināt bērnus un jauniešus piedalīties konkursā, lai veicinātu skolēnu izpratni par tiesībsarga funkcijām un darbības mērķiem Latvijā.

 

Plašāka informācija par konkursu un darbu iesniegšanas kārtību pieejama šeit - bit.ly/3ht61Vd

Konkursa nolikums, plakāts un baneris jeb gifs pieejams pielikumā.

Lai izdevusies nedēļa

Patiesā cieņā

Raina Anna Ločmele

Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas konsultante

Latvijas Republikas Tiesībsarga birojs

Tālr.: 25676331

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mājas lapa: www.tiesibsargs.lv

KONKURSA PLAKATS

Vasaras skola Igaunijā

Igaunijas Vēsturiskās atmiņas institūts sadarbībā ar Vācijas Federālās Republikas vēstniecību aicina visus, kas interesējas par vēsturi piedalīties Vasaras skolā. Vasaras skolas programma ir virzīta uz noziegumu vēsturi pret cilvēci un cilvēktiesību pārkāpšanu II Pasaules kara laikā un pēc tā, ko mēs apskatīsim no Igaunijas pieredzes skatpunkta. Kopā mēs apmeklēsim piemiņas vietas un muzejus, klausīsimies interesantas lekcijas brīvā atmosfērā, skatīsimies filmas par šo tēmu, kā arī diskutēsim par vēstures apguves un mācīšanas svarīgumu. Šinī laikā mēs apmainīsimies ar viedokļiem, dalīsimies ar pieredzi kā pasniegt un apgūt sensitīvas vēstures tēmas vidē, kur ideoloģiskās vērtības nesaskan, konfliktē. Dalība Vasaras skolā ir bezmaksas. Organizatori segs visas izmaksas Igaunijā (dzīvesvieta, ēdiens, transporta izdevumi programmas ietvaros). Dalībnieki sedz savus ceļa izdevumus* uz Tallinu un no Tallinas. Vasaras skola notiks angļu valodā. Vietu skaits Vasaras skolā ir ierobežots. Pieteikšanās līdz 2021. gada 7. jūnijam. Dalībnieki tiks paziņoti 2021. gada 11. jūnijā. Vasaras skola skolotājiem un jaunajiem vēsturniekiem notiks no 2021. gada 25 . – 30. jūlijam. Ja Jūs esat vēstures un/vai sociālo zinību skolotājs, vai vēstures aspirantūras students tad jūs Vasaras skolai varat pieteikties šeit: https://forms.gle/nZpXPny4ERep1hbL7

Vasaras skola vidusskolas skolēniem un pēdējā kursa vēstures studentiem notiks no 2021. gada 1. līdz 6. augustam. Ja Tev ir vismaz 16 gadi un Tu mācies vidusskolā vai esi pēdējā kursa vēstures fakultātes students, tad piesakies dalībai Vasaras skolā šeit: https://forms.gle/UKbxeV4iWxpJGQ2M7

 

Ja ir kādi jautājumi, lūgums rakstīt: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

* Lūgums nepirkt brauciena biļetes pirms organizatori ir apstiprinājuši Jūsu dalību Vasaras skolā. Dalībniekiem mēs rekomendējam iegādāties tādu ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz iespējamu ierobežojumu radītos izdevumus saistībā ar Covid-19.

Konkursā “Solve for Tomorrow” aicina jauniešus meklēt risinājumus dzīves uzlabošanai

Konkursā “Solve for Tomorrow” aicina jauniešus meklēt risinājumus dzīves uzlabošanai

Samsung atklāj ideju konkursu “Solve for Tomorrow” (Idejas nākotnei) un aicina 8. – 11. klašu skolēnus meklēt risinājumus, kā izmantot tehnoloģijas, lai vairotu labsajūtu un padarītu dzīvi jēgpilnāku. Jaunieši tiek aicināti visa maija garumā iesniegt savas idejas par to, kā radīt veselīgu balansu starp tiešsaistes un bezsaistes dzīvi, uzlabojot sabiedrības mentālo veselību pandēmijas laikā un palīdzot atgriezties ierastajā ikdienā pēc tās. Konkurss vienlaicīgi norisināsies visās trīs Baltijas valstīs un labākās komandas tiksies finālā, kur cīnīsies par galveno balvu 10 000 eiro vērtībā.

 

“Šī gada martā apritēja gads, kopš digitālā vide un tiešsaistes risinājumi ieņēmuši vēl būtiskāku lomu visas sabiedrības ikdienā kā pirms tam. Kas sākumā likās izaicinoši, tas patlaban ir vispārpieņemta norma – mēs strādājam, mācāmies, atpūšamies, sportojam, satiekam savus draugus, iepērkamies un, praktiski, dzīvojam tiešsaistē. Tajā pašā laikā ir svarīgi arī paņemt pauzi no ierīcēm, atslēgties no tiešsaistes dzīves un atcerēties, ka pastāv dzīve otrpus ekrāniem,” saka Samsung “Solve for Tomorrow” iniciatīvas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte.

 

“Zinātnieki ir norādījuši, ka labākais veids, kā rast līdzsvaru dzīvē, ir nevis samazināt tiešsaistē pavadīto laiku, bet spēt to veiksmīgi integrēt citās ikdienas gaitās. Tā kā patlaban bez tehnoloģiju izmantošanas ikdienā neiztikt, tad konkursā mudināsim skolēnus rast risinājumus, kuros ar tām uzlabojam savu dzīvi. Aicināsim jauniešus domāt par jēgpilnu un radošu tehnoloģiju lietošanu,” uzsver E. Tamelīte.

 

“Pusaudžu vecums ir svarīgs etaps katra jaunieša dzīvē un piederība vienaudžu grupai šajā laikā sniedz atbalstu un sapratni, kā arī palīdz labāk definēt pašam sevi. Caur grupas piederību pusaudži nostiprina savu vietu sabiedrībā un iespēja izteikt viedokli par sabiedrībā svarīgiem procesiem palīdz veidot atbildīgu attieksmi pret apkārtējiem. Turklāt, ikdienā strādājot ar jauniešiem, redzam, cik viņi ir talantīgi un cik viņu viedoklis un spriedumi par lietām ir vērtīgi, ” stāsta Bērnu un pusaudžu resursu centra klīniskā psiholoģe, KBT terapeite Helēna Adejanova.

 

Lai veicinātu skolēnu pašiniciatīvu, Samsung aicina skolēnus meklēt, kā ar tehnoloģiju palīdzību vairot mūsu labsajūtu un padarīt dzīvi jēgpilnāku, un pieteikt savu ideju konkursā “Solve for Tomorrow” (Idejas nākotnei). Konkurss noritēs trīs posmos. Pirmajā posmā (līdz 31. maijam) komandas 3-5 skolēnu sastāvā, ar skolotāja atbalstu, iesniegs savas idejas portālā http://www.solvefortomorrow.lv. Otrajā posmā līdz pat oktobra beigām komandas attīstīs idejas kopā ar zinošiem ekspertiem, kā arī apgūs dizaina domāšanas pamatprincipus. Trešajā posmā piecpadsmit komandas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas tiksies Baltijas valstu finālā, kur aizstāvēs savas idejas un cīnīsies par galveno balvu 10 000 eiro vērtībā - 5000 eiro naudas balvu un Samsung ierīcēm 5000 eiro vērtībā. Otrās vietas ieguvēji saņems Samsung ierīces 5000 eiro vērtībā, bet trešās vietas ieguvēji - ierīces 3000 eiro vērtībā.

 

Par “Solve for Tomorrow”

Konkursu “Solve for Tomorrow” sociālās iniciatīvas ietvaros rīko “Samsung Electronic Baltics”. Samsung “Solve for Tomorrow” ir globāla iniciatīva, kas tiek īstenota vairāk nekā 30 valstīs visā pasaulē un veicina skolēnu pašizglītošanos STEM nozarēs (Dabaszinātnes, Tehnoloģijas, Inženierzinātnes un Matemātika), kā arī motivē bērnus un jauniešus risināt sev un apkārtējai sabiedrībai aktuālus jautājumus. Iniciatīvas partneri Latvijā ir LR Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts izglītības satura centrs, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā, Zinātnes un izglītības inovāciju centrs, Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūra, Latvijas Drošāka interneta centrs, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija "Startin.LV", Bērnu un pusaudžu resursu centrs, Rīgas Skolēnu dome un digitālo risinājumu aģentūra “Cube”.

 

Plašāk par projektu: http://www.solvefortomorrow.lv.

Iespēja uzzināt jaunāko: https://www.facebook.com/SolveforTomorrowLV

 

Plašāka informācija:

Egle Tamelīte

Samsung “Solve for Tomorrow” iniciatīvas vadītāja Baltijā

Tālr.: + 370 9414575

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Samsung SSN konkurss

Viktorīna skolēniem

4.MAIJĀ LATVIJĀ UN PASAULĒ SVINĒS LATVIJAS REPUBLIKAS NEATKARĪBAS ATJAUNOŠANAS DIENU!

 

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs” aicina skolēnus piedalīties viktorīnā Kahhot platformā, kas veltīta šiem svētkiem!

 Viktorīna tiek piedāvāta divām klašu grupām:

1.-4. klašu skolēniem;

5.-12.klašu skolēniem.

 Instrukcija 1.-4.klašu skolēniem:

1.Telefona vai datorā atveriet interneta pārlūku un ievadiet adresi- www.Kahoot.it

2.Ievadiet paroli- 08170929 vai 04123891

3.Uzrakstiet savu vārdu, uzvārdu

4.Nospiediet Next

  Instrukcija 5.-12 .klašu skolēniem:

1.Telefona vai datorā atveriet interneta pārlūku un ievadiet adresi- www.Kahoot.it

2.Ievadiet paroli- 06780679 vai 01745626

3.Uzrakstiet savu vārdu, uzvārdu

4.Nospiediet Next

 Viktorīna būs pieejama līdz 05.05.2021.

07.05.2021. tiks paziņoti viktorīnas uzvarētāji, kuri saņems pārsteiguma balvas!

Lai veicas!

ARPC 

Vasaras nometnēm būt!

Vasaras nometnēm būt!

Noslēdzies Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādes „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs” izsludinātais konkurss par līdzfinansējuma piešķiršanu nometņu organizēšanai Rēzeknes pilsētas bērniem un jauniešiem skolēnu vasaras brīvlaikā. Konkurss tika izsludināts ar mērķi atbalstīt nometņu darbību pilsētā, veicināt kvalitatīvu nometņu darbības programmu īstenošanu. Ar Rēzeknes pilsētas domes līdzfinansējumu ir apstiprinātas 13 nometnes!

Vēršam uzmanību, ka nometņu datumi var mainīties, iespējams šogad nometnes varēs notikt no 2021.gada jūnija. Nometņu īstenošana ir atkarīga no epidemioloģiskas situācijas un pašlaik notiek nometņu vadlīniju izstrādē. Uz dotu brīdi nometņu realizēšana nav atļauta.

Vairāk informācijas: Jaunatnes lietu speciāliste , Eleonora Ivanova tālr.: 26033202

Nometņu saraksts atrodas šeit.

86291828 2972663499444505 7837887467737841664 n