Esi informēts

Iztēlojies sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavo uzrunu tautai Latvijas 103. dzimšanas dienā!

Konkurss 5.–12. klašu skolēniem – iztēlojies sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavo uzrunu tautai Latvijas 103. dzimšanas dienā!

No 13. septembra līdz 13. oktobrim aicinām Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5.–12. klašu skolēnus piedalīties konkursā – iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu tautai Latvijas 103. dzimšanas dienā.

Pirms 100 gadiem ar starptautisko atzīšanu de iure noslēdzās Latvijas valsts dibināšanas process. Latvija “izlauzās” pasaulē kā jauna valsts un kļuva par pilntiesīgu starptautiskās valstu kopienas locekli. Latvija apliecināja spēju veidot diplomātiskās attiecības ar citām valstīm, tautas valstsgribu un jaunās valsts dzīvotspēju. “Izlaušanās” ir attiecināma arī uz šī brīža notikumiem, kad sabiedrību vieno vēlme “izlauzties” no COVID-19 pandēmijas valgiem un pārvarēt šo izaicinājumiem pilno periodu. Simboliskā veidā arī šobrīd Latvijas iedzīvotājiem ir jābūt saliedētiem un solidāriem kopēja mērķa labad.

Jau tradicionāli pirms valsts svētkiem Valsts prezidenta kanceleja organizē konkursu 5.–12. klašu skolēniem, kurā aicina bērnus un jauniešus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu vai nu rakstiskā formātā (apjoms ne vairāk kā 500 vārdu), vai videoformātā (ilgums līdz 3 minūtēm). Šī gada konkursa temats, par ko jāsagatavo uzruna: “Es – Latvijas nākotnes veidotājs”.

Konkurss noris trīs apakšgrupās – 5.–6. klašu, 7.–9. klašu un 10.–12. klašu skolēniem. Katras apakšgrupas 1. vietas ieguvējam būs iespēja nolasīt savu uzrunu Valsts prezidenta rīkotajā Latvijas 103. dzimšanas dienai veltītajā svinīgajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī š. g. 18. novembrī.

Konkursa termiņš ir 2021. gada 13. oktobris. Aicinām skolēnus, skolotājus un vecākus rūpīgi iepazīties ar konkursa nolikumu!

Konkursā iesniegtos darbus izvērtēs Valsts prezidents Egils Levits un Valsts prezidenta kancelejas Darbu vērtēšanas komisija: Latvijas ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše; Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga; Valsts prezidenta padomnieks tiesību politikas jautājumos Jānis Pleps; Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Rudīte Meņģelsone; Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija. Konkursa rezultāti tiks publicēti Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē www.president.lv līdz 2021. gada 1. novembrim. Ar 1. vietas ieguvējiem Valsts prezidenta kanceleja sazināsies personīgi.

Konkursa mērķis ir veicināt jaunās paaudzes kritisko domāšanu, pilsonisko apziņu, izpratni par vienlīdzību sabiedrībā un patriotiskumu, vienlaikus arī interesi par Latvijas valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju.

 

Skolenu runu konkurss baneris

Aicinājums piedalīties fotokonkursā "Sardzē par visdārgāko"

Labdien!

Atzīmējot Zemessardzes 30.gadadienu un gatavojoties Lāčplēša dienai, aicinām jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem piedalīties fotokonkursā "Sardzē par visdārgāko".

Jaunieši aicināti līdz šī gada 12.oktobrim iesūtīt pašu uzņemtas fotogrāfijas, atspoguļojot to, kas pašam jaunietim ir visdārgākais un sargājams.

Fotokonkursu organizē Saeima. To rīko Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Jaunsardzes centru.

Vairāk informācijas pieejams: https://www.saeima.lv/lv/sabiedribas-lidzdaliba/fotokonkurss-sardze-par-visdargako Konkursa nolikums atrodas šeit.
Cieņā


Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Apmeklētāju un informācijas centrs
Tālr.: +371 67087321
Fakss: +371 67087244
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Fotokonkurss-2021-plakāts

Dabas muzejs aicina skolēnus piedalīties video un animāciju konkursā „Zaķiem pa pēdām”

Labdien!

 

Latvijas Nacionālais dabas muzejs aicina skolēnus piedalīties video un animāciju konkursā. Tā galvenā tēma ir par gada dzīvnieku izvēlētais pelēkais un baltais zaķis.

 

Konkursa mērķis ir rosināt skolēnu interesi par Latvijā sastopamajām zaķu sugām, to dzīvesveidu un atšķirībām. Dalība konkursā palīdzēs attīstīt radošumu un tehniskās iemaņas sižeta un tekstu veidošanā.

 

Konkursā var iesniegt dažādus video - gan dabā un telpās filmētus, gan animācijas, t.sk., leļļu animācijas u.c.

 

Konkursā var piedalīties individuāli vai nelielās komandās, iespējams izvēlēties kādu no piedāvātajām tēmām vai attīstīt savu ideju.

  • Skolēniem no 1. līdz 12. klasei.
  • Darbu iesniegšana līdz 30. novembrim.
  • Aicinām rūpīgi iepazīties ar konkursa nolikumu (šeit).
  • Pieteikšanās, aizpildot elektronisku anketu.
  • Saziņa ar konkursa dalībniekiem notiks, izmantojot pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

PIETEIKUMA ANKETA

 

Informācija par konkursu  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

 

Vērtēšanas komisijā būs pārstāvji no Dabas aizsardzības pārvaldes, animāciju studijas „Atom Art”, raidījuma „Vides fakti”, Dabas muzeja, kā arī bioloģe un žurnāliste Anita Upīte.

Konkursa žūrija vērtēs darbā atspoguļotās bioloģijas zināšanas, sižeta un domas izklāstu, kā arī tehnisko izpildījumu.

 

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti rudenī klātienē muzejā vai attāklinātā pasākumā, kā arī rezultāti būs publicēti muzeja mājaslapā. Balvas sarūpējuši Dabas muzejs, animāciju studija „Atom Art”, raidījums „Vides fakti” un citi atbalstītāji.

 

 

 

Vairāk informācijas par konkursu muzeja mājaslapā www.dabasmuzejs.gov.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Polīna Šķiņķe

Latvijas Nacionālā dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

E-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Zakiem pa pedam plakats 1920x1080px

ARPC “Zeimuļs” aicina!

ARPC “Zeimuļs” aicina!

 

Austrumlatvoijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” savu rosību ir uzsākuši jaunie pulciņu dalībnieki. Interešu izglītības pulciņu skolotāji ir sagatavojušies aktīvam, radošam un interesantam mācību gadam. “Zeimuļs” ir vieta, kur ikviens bērns un jaunietis var pavadīt savu brīvo laiku, attīstot radošumu, mūzikas prasmes, dejas, mākslas, tehniskās jaunrades u.c. interešu izglītības jomās.

ARPC “Zeimuļs” piedāvā bērniem un jauniešiem (no 4 līdz 25 gadiem) apmeklēt plašo, bezmaksas interešu izglītības programmu klāstu, kas orientēts gan uz audzēkņu individuālo kompetenču pilnveidi, gan kolektīvo un sadarbības prasmju attīstīšanu.

Jau pie tradicionālajām ARPC “Zeimuļs” nodarbībām, pulciņu klāsts papildināts ar jaunām, interesantām nodarbībām. Jaunums tehniskās jaunrades programmā ir pulciņš Datoranimācija “STOP MOTION”, kur var iegūt teorētiskās un praktiskās zināšanas datoranimācijā, kā arī pamatprasmes savu animācijas klipu izveidošanā. Papildināts arī vides izglītības programmu klāsts ar jaunu pulciņu “Dabas darbnīca”, kuras ietvaros audzēkņi mācīsies veidot radošos darbus no dabas materiāliem, attīstīs savu fantāziju, radošās spēja un smalko motoriku. Savu dejotprasmi var uzlabot, apmeklējot Klasiskā dejas (baleta) nodarbības! Ik viens interesents var atrast sev interesējošu pulciņu un aktīvi pavadīt savu brīvo laiku!

Programmu saraksts atrodams mājas lapā www.zeimuļs.lv sadaļā interešu izglītība!

Jaunais mācību gads gan atšķirsies no citiem, ievērojot dažādus epidemioloģiskās drošības nosacījumus, līdz ar to arī Centra audzēkņiem un vecākiem, dodoties uz nodarbībām, būs jāņem vērā virkne noteikumu, kas atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai. Nosacījumi var mainīties un var tikt noteikti jauni ierobežojumi, tāpēc aicinām audzēkņus un vecākus būt saprotošiem un sekot līdzi informācijai Centra mājas lapā!

 

 

 

Sīkāka informācija pie interešu izglītības metodiķēm pa tālr. 27854724 (Olita Kuksa), 29507088 (Agita Gailiša).

Pasākums “ Kā pelnīt ar savu hobiju? ”

ka pelnit ar savu hobiju

LAIKS DARĪT TAGAD! JAUNIEŠU DISKUSIJA PAR VECUMA DISKRIMINĀCIJU

LAIKS DARĪT TAGAD! JAUNIEŠU DISKUSIJA PAR VECUMA DISKRIMINĀCIJU

 

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) informatīvā kampaņa dažādības veicināšanai "Atvērtība ir vērtība" aicina Jūsu Bērnu un jauniešu intrešu izglītības centru “Zeimuļš”, jauniešu atvērto centru “JACis” un jaunatnes iniciatīvu centru “Draugu centrs” piedalīties diskusijā "Laiks darīt tagad!" par diskrimināciju vecuma dēļ.

 

Eiropas Savienībā līdz 2050. gadam par apmēram 39 miljoniem pieaugs 65 un vairāk gadus vecu personu īpatsvars, savukārt Latvijā līdz 2050. gadam gandrīz puse sabiedrības būs vecāka par 55 gadiem*. Šodienas jaunieši būs nākotnes seniori, tāpēc viņu pašu rokās ir radīt vidi, kurā viņi justos vajadzīgi un saprasti arī pēc 30 un 40 gadiem.

Turklāt jaunieši mēdz saskarties ar situāciju, kad jaunība un pieredzes trūkums tiek uzlūkoti kā šķēršļi – darba tirgū, karjeras ceļā vai ikdienas situācijās.

 

Sekmīga dažādu aizspriedumu un stereotipu plaisas mazināšana starp dažādam sabiedrības vecuma grupām var sniegt pievienoto vērtību daudzās jomās, piemēram aizpildīt trūkstošās darbaspēka pozīcijas, sabalansēt ģimenes ikdienu un veicināt paaudžu pieredzes apmaiņu.

Informatīvā kampaņa "Atvērtība ir vērtība" sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes asociēto profesoru Denisu Hanovu un skeitbordistu Madaru Apsi aicina šopavasar piedalīties diskusijā par dažādību mums apkārt un diskrimināciju vecuma dēļ.

Diskusija notiks tiešsaistes platformā Zoom, par datumu un laiku iepriekš vienojoties, un tās laikā meklēsim atbildes uz jautājumiem, kāpēc ir svarīgi runāt par dažādību un diskrimināciju Latvijā.

 

 

Šis pasākums ir motivējošs, iedvesmojošs un informatīvs, tā laikā dzirdēsim pieredzes stāstus, kā arī pašiem modelēt vecuma diskriminācijas riskus dažādos vecuma posmos, piedāvājot savu redzējumu kā tos mazināt.

 

Sabiedrības integrācijas fonds vairākus gadus īsteno projektu “Dažādības veicināšana”, un viena no šī projekta daļām ir ilgtermiņa informatīvā kampaņa “Atvērtība ir vērtība”. Tā tiek īstenota jau ceturto gadu, lai veicinātu dialogu ar Latvijas sabiedrību par nediskriminācijas principiem un ilgtermiņā sekmētu sabiedrības toleranci kopumā.

 

Vairāk informācijas par kampaņu un pasākumu meklē “Dažādības veicināšana” Facebook lapā.

 

Pieteikties dalībai diskusijā aicinām, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un norādot savu vārdu, uzvārdu un pārstāvēto organizāciju.

 

 

Papildu informācijai:

Katrīna Ķeķe

“Deep White”

E: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

M: +371 26496613

 

*Eurostat dati