Esi informēts

Vasaras nometnēm būt!

Vasaras nometnēm būt!

Noslēdzies Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādes „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs” izsludinātais konkurss par līdzfinansējuma piešķiršanu nometņu organizēšanai Rēzeknes pilsētas bērniem un jauniešiem skolēnu vasaras brīvlaikā. Konkurss tika izsludināts ar mērķi atbalstīt nometņu darbību pilsētā, veicināt kvalitatīvu nometņu darbības programmu īstenošanu. Ar Rēzeknes pilsētas domes līdzfinansējumu ir apstiprinātas 13 nometnes!

Vēršam uzmanību, ka nometņu datumi var mainīties, iespējams šogad nometnes varēs notikt no 2021.gada jūnija. Nometņu īstenošana ir atkarīga no epidemioloģiskas situācijas un pašlaik notiek nometņu vadlīniju izstrādē. Uz dotu brīdi nometņu realizēšana nav atļauta.

Vairāk informācijas: Jaunatnes lietu speciāliste , Eleonora Ivanova tālr.: 26033202

Nometņu saraksts atrodas šeit.

86291828 2972663499444505 7837887467737841664 n

Akcijas "Rādi, ka neradi lieku!" trešais izaicinājums

 

Ar Lauras Arnicānes tiešsaistes sarunām un Žaņa Neveistera trešo izaicinājumu finiša taisnē ieiet kampaņa „Radi, lieku neradot!”

 

Ar Lauras Arnicānes tiešsaistes sarunu 21.aprīlī plkst. 13.00 un 12.maijā plkst.14.00 finiša taisnē ieies biedrības Daibes ilgtspējas centra” rīkotā kampaņa Radi, lieku neradot!”, kurā iesaistījušās vairāk kā 100 skolas visā Latvijā, lai caur video lekcijām, tiešsaistes sarunām, datorspēlēm, komiksiem un īpašiem izaicinājumiem vedinātu jauniešus iepazīt aprites ekonomikas pamatprincipus. Kampaņas ietvaros māksliniece Anna Vaivare radījusi amizantu tēlu - Žani Neveisteri, kurš izaicina jauniešus dažādos uzdevumos. Žaņa noslēdzošais izaicinājums saistīts ar videi draudzīgiem ieradumiem.

Lauras Arnicānes tiešsaistes sarunas 21. aprīlī un 12. maijā

Kampaņas tiešsaistes sarunu ciklu noslēgs zero waste kustības aizsācēja Laura Arnicāne, kura 21. aprīlī plkst. 13.00 runās par Zero waste dzīvesveidu - ar ko sākt, kā noturēties, kā nepārspīlēt”, bet 12. maijā plkst. 14.00 izstāstīs par to, kā veidot ilgtspējīgāku garderobi – kā neradīt lieku un dzīvot ilgtspējīgāk”. Sarunām URDA Facebook lapā:@URDA.LV droši var pieslēgties ikviens interesents.

 

Žaņa Neveistera aprīļa izaicinājums jauniešiem (no 15.04. līdz 15.05.2021.)


Žanis aicina jauniešus vecumā no 13 līdz 19 gadiem izveidot video vai attēlu sēriju par tēmu: kādas izvēles izdarīt ikdienā, lai neradītu atkritumus, kuri uz mūžīgiem laikiem tiktu noguldīti atkrituma poligona kalnā. Izcili, ja video izdodas pievienot Žaņa gifiņu, kuru GIF platformās var atrast pēc atslēgas vārdiem: ZANIS un NEVEISTERIS. Ar sastrādāto aicinām dalīties savos sociālajos tīklos( Instagram, Facebook, Tik Tok), izmantojot tēmturus #liekuneradot #zanis #neveisteris #URDA un ietagojot : FB: @urda.lv INST: @urda_dtp.

 

Kur darbiņi jāiesūta? Darbiņi elektroniskā formātā līdz 15.maijam (ieskaitot) jāatsūta uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Whatsapp ziņā uz nr. 25459399, norādot: vārdu, uzvārdu, izglītības iestādes nosaukumu, klasi, telefona nr. un e-pastu.

 

Skolotāji laipni aicināti mācību procesā integrēt arī šo Žaņa mesto izaicinājumu, lai radošā darbošanās vainagotos gan ar zināšanām, gan noderīgām balvām. Starp visiem iesūtītajiem darbiņiem izlozēsim trīs, kuri tiks pie brīnišķīga komplekta, lai atpūstos dabā un neradītu lieka.

Visu par akciju un kampaņu var uzzināt dabas un tehnoloģiju parka „URDA” mājas lapā: https://www.urda.lv/lv/zanis

Skolotājiem joprojām pieejamas online video lekcijas par aprites ekonomikas pamatprocesiem

Lekciju tēmas: atkritumu apsaimniekošana, atkritumu otrreizēja pārstrāde un aprites ekonomika, produkta dzīves cikls, ekodizains un atkritumu samazināšana, pārveidošana un labošana.

Lekcijas būvētas uz kompetenču izglītības pamatprincipu bāzes, kas nozīmē, ka aktualizētās vides tēmas un uzdevumus iespējams ērti integrēt dažādos mācību jomu priekšmetos: ķīmija, ģeogrāfija, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības, sociālās zinības, ekonomika. Lekcijām var piekļūt dabas un tehnoloģiju parka „URDA” mājas lapā: https://ej.uz/onlinevideolekcijas

Informācijai: Liena Kreišmane, 25544338 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , www.urda.lv/zanis

 

Kampaņu Radi, lieku neradot!” (projekta realizācijas nr. 108/76/2020) finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF), realizē Daibes ilgtspējas centrs”.

 AFISA Zana tresais izaicinajums

 

 

Latvijas Biškopības biedrība izsludina vizuālās mākslas konkursu “Bite, daba un es”.

Latvijas Biškopības biedrība izsludina vizuālās mākslas konkursu “Bite, daba un es”.

Aicinām bērnus un jauniešus piedalīties konkursā, kura noslēgumā, radošākie un tēmai atbilstošākie darbi rotās Latvijas Biškopības biedrības 2022. gada kalendāru!

Konkursa nolikums.

Mērķis. 

Konkursa mērķis ir ar mākslas izteiksmes līdzekļiem parādīt bišu lomu cilvēka dzīvē, dabas daudzveidības saglabāšanā. 

Organizators. Latvijas Biškopības biedrība

Dalībnieki. Konkursā piedalās bērni un jaunieši vecumā no 4 līdz 14 gadiem.

Konkursa laiks un vieta

Konkurss norisinās no 2021. gada aprīļa (no nolikuma izsūtīšanas brīža) līdz 2021. gada 31. maijam.

Konkura nosacījumi:

  1. Izveidot zīmējumu, kas vizuāli atspoguļo bišu dzīvi, bišu nozīmi dabas un cilvēka dzīvē. 
  2. Zīmējumam atsevišķi jāpievieno:
  • īsu aprakstu, kas attēlots zīmējumā, 
  • darba nosaukumu,
  • autora vārdu uzvārdu un vecumu.
  1. Zīmējums var būt veidots brīvā tehnikā, krāsains vai melnbalts (grafika, akvarelis, datorgrafika, jauktā tehnikā u.c.). Maksimālais lapas izmērs - A4 formāts.
  2. Zīmējumus iesūtīt ieskenētā veidā PDF formātā uz e-pastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  vai sūtot darbus pa pastu uz Latvijas Biškopības biedrības biroju, Rīgas iela 22, Jelgava, LV-3004. 
  3. Darbu iesūtīšanas termiņš: 31. maijs.

Vērtēšana: Labākie konkursa darbi tiks izmantoti Latvijas Biškopības biedrības 2022. gada kalendārā, un autori saņems pārsteiguma balvas. Tie darbi, kas netiks iekļauti kalendārā tiks publicēti www.medus.lv un Latvijas Biškopības biedrības sociālo tīklu lapās.

bite daba un es

RIXC aicina pieteikties virtuālam jauniešu ideatonam par radošajiem nākotnes startup un uzņēmējdarbību!

 Labdien!

 

Mani sauc Līva Siliņa un es esmu RIXC Jauno mediju kultūras centra pārstāve un AUGE ideatonu koordinatore.

 

Pašlaik RIXC sadarbībā ar Eiropas mākslas centriem organizē starptautisko projektu “AUGE | Augmentētā Eiropa”, kura ietvaros tiešsaistē platformā Zoom 17. aprīlī plkst. 13:00 norisināsies ideatons “Radošās iespējas jauniešiem startup un sociālo mediju laikmetā”, kuru organizē MADE Group mākslas centrs Grieķijā. Ideatona ietvaros norisināsies lekciju, diskusiju un radošo darbnīcu programma, kuras mērķis ir apskatīt mūsdienās aktuālo jautājumu daudziem jauniešiem - kā vislabāk izmantot digitālos rīkus un radošumu, lai radītu jaunus biznesa modeļus?

 

Es domāju, ka jauniešiem būtu interesanti piedalīties pasākumā, iegūt jaunas idejas un dalīties ar citiem, līdzīgi domājošiem cilvēkiem! Šeit pievienoju informāciju publicēšanai (latviski un angliski vienā failā).

Būs iespēja piedalīties diskusijās un radošajās darbnīcās ar uzņēmumu dibinātājiem un izpilddirektoriem, kā arī digitālo futūristu Dimitrisu Dimitriadisu un uzzināt vairāk par to, kādu iespaidu jaunās tehnoloģijas atstās uz mūsu komunikācijas veidiem nākotnē un kā uzsākt savu biznesu un to veiksmīgi popularizēt ar sociālo mediju palīdzību. Vairāk par pasākumu varat izlasīt šeit vai arī pielikumā pievienotajā informācijā.

Pieteikties ir iespējams līdz 14.aprīlim, aizpildot anketu šeit:

https://bit.ly/madegroupaugeideathon

 

Lai radoša pirmdiena!


Ar cieņu,

Līva Siliņa

AUGE ideatonu koordinatore

tel.nr. 25358541

MADE AUGE Ideathon 1

Jauniešu programmēšanas konkurss "Iegriez pasauli!"

Sveicināti!

Klimata pārmaiņas kopā ar koronavīrusa pandēmijas izraisītajām sekām, ir cēloņi planētas ekonomikas un ekoloģijas kritiskam stāvoklim. Lai mēs nākotnē varētu uzlabot savas dzīves kvalitātes līmeni, nepieciešams atrast jaunu pieeju gan mūsu ekosistēmai, gan planētas kopējiem resursiem. APRITES EKONOMIKA ir viens no procesiem, kā veicināt resursu efektīvāku izmantošanu, samazināt atkritumus un pāriet uz ilgtspējīgāku ražošanu.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā ir izstrādājusi digitālu projektu, kas ir balstīts EIROPAS ZAĻĀ KURSA PRIORITĀTĒS, piemēram, videi draudzīgu materiālu izmantošana ražošanā un atjaunināmo resursu izmantošana, kura laikā jaunieši (12+) novērtēs savas zināšanas un attīstīs prasmes ilgtspējīgākas apkārtējās vides uzlabošanā un resursu atkārtotā izmantošanā. Projekta izstrāde ietver vairākus posmus un viens no pirmajiem posmiem ir skolu jauniešu komandu dalība konkursā, lai izstrādātu spēles vizualizācijas un digitalizācijas risinājumu. Mūsu partneri spēles satura veidošanā – dabas un tehnoloģiju parks “URDA un “Eiropas Kustība Latvijā”.

JAUNIEŠU PROGRAMMĒŠANAS KONKURSS “IEGRIEZ PASAULI!” NORISINĀSIES LĪDZ Š.G. 30. APRĪLIM un konkursa mērķis ir konkursa kārtībā noteikt komandu, kas līdz š.g. 1. augustam izstrādās aprites ekonomikas digitālu spēli.
Plašāka informācija par konkursa noteikumiem, balvām un darba uzdevums ir skatāms šajā saitē: JAUNIEŠU PROGRAMMĒŠANAS KONKURSS "IEGRIEZ PASAULI!" | ES MĀJA (ESMAJA.LV) [5]. Pielikumā pievienots konkursa vizuālis.

Trīs komandas, kas būs saņēmušas augstāko konkursa žūrijas novērtējumu, aicināsim savus radošos risinājumus prezentēt tiešsaistē. Savukārt, komanda, kas uzvarēs konkursā saņems naudas balvu – 1000 EUR apmērā – un iespējas izstrādāt aprites ekonomikas digitālu spēli.

Priecāsimies par jūsu atsaucību un sadarbību!

_ _

Patiesā cieņā

EIROPAS KOMISIJAS PĀRSTĀVNIECĪBA LATVIJĀ

Komunikācijas ģenerāldirektorātsAspazijas bulvāris 28
Rīga, Latvija, LV-1050
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tel: +371 6708 5400

Datorspeles konkurss

Projekts “Humāns.Iedvesmojošs.Vesels.”

Latvijas Sarkanā Krusta Latgales komitejas Jaunatnes nodaļas brīvprātīgie aicina Latgales jauniešus (17 - 35 gadiem) iesaistīties vienaudžu tālākizglītotāju projektā “Humāns.Iedvesmojošs.Vesels.”

Ir sācies projekts “Humāns.Iedvesmojošs.Vesels.”. Tā kā Latvija ierindojas 1.vietā Eiropas Savienībā jauno HIV gadījumu skaita ziņā pēc iedzīvotāju skaita, ir pienācis laiks rīkoties, lai to mainītu! Izglītosimies paši un izglītosim savus vienaudžus, lai mazinātu HIV inficēšanās gadījumu skaitu!

Piesakoties projekta komandā jaunietim būs iespēja:
Piedalīties unikālās 4 posmu apmācībās par to, kas ir HIV un kādi ir profilakses pasākumi, sagatavot un novadīt savu nodarbību un saņemt apliecinājumu!

Info par projektu - https://www.redcross.lv/lsk-latgales-komitejas-projekts-humans-iedvesmojoss-vesels/ 

Projekta info publicēta arī:

Pieteikties projektam var šeit līdz 1.maijam -> https://ej.uz/projektsHIV

Vietu skaits ierobežots! Atlases rezultātus kandidātiem paziņosim e-pastos 6.maijā. 

 

Pielikumā nosūtu projekta afišas.

 

 

Jauku dienu vēlot!

--

Ar cieņu,
Eva Rubene
Latvijas Sarkanā krusta Latgales komitejas sekretāre
Jaunatnes nodaļas vadītāja

Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”
Raiņa iela 29, Rēzekne, Latvija, LV-4601
Tālr.: +371 64625292   
E-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

HIVunES