Esi informēts

Radio NABA aicina piedalīties fotokonkursā “DISTANCE”

Radio NABA aicina piedalīties fotokonkursā “DISTANCE”

 

Par godu LR6 – Latvijas Universitātes Radio NABA 18. dzimšanas dienai tiek izsludināts fotokonkurss ar tēmu “Distance”. Žūrijas 18 izvēlēti labākie darbi dosies ceļojošajā fotoizstādē “18x18", kā arī piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotajā ziņu portālā lsm.lv. Trīs konkursa labāko fotogrāfiju autori saņems papildus Radio NABA sadarbības partneru balvas, tajā skaitā no festivāla LABA DABA 2021.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, kad Radio NABA aicināja ikvienu radoši izpausties par tematiku, kuras centrā atradās radio un viss, kas ar to saistīts, arī šogad fotokonkurss izaicina kā topošo, tā esošo fotomākslinieku radošumu un viņu fotoaparātu objektīvus. Līdz š.g. 9. novembrim (ieskaitot) ikviens var pieteikties dalībai šajā konkursā, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu. Turpat atrodami konkursa noteikumi. Konkurss paredzēts visām vecuma grupām un tajā viens dalībnieks var iesniegt 1 – 2 fotogrāfijas. Visa informācija par konkursu pieejama https://www.naba.lv/fotokonkurss.

Konkursa tēmas interpretācija kā ierasts paver neticami plašas iespējas. Pēc definīcijas distance ir attālums starp priekšmetiem vai ķermeņiem telpā vai laikā, atstatums, tāliene, laika posms. Radio distanci salauž. Klausoties radio, distance ir klātesoša un vienlaikus nejūtama. Radio vienmēr pastāvējis distancē starp radioaparātu un klausītāju, distancē starp cilvēku pie mikrofona, mūziku un frekvenci. No šī gada marta vārds distance ieguvis citu skanējumu. Ievērot distanci vairs nav intraverto īpatnība, tā ir izdzīvošanas mantra. Kā redzat, konkursa tēmas improvizācijai ir bezgalīgas iespējas.

Katrs fotokonkursa dalībnieks var parādīt savu redzējumu par izvēlēto konkursa tēmu. Aicinām darbos radoši paust redzējumu saskaņā ar savu oriģinālo vēstījumu un apspēlēt kādu sev aktuālu motīvu. Kas tajā būs redzams, paliek katra paša ziņā. Nepastāvot nekādiem tēmu ierobežojumiem, galveno uzmanību pievērsīsim bilžu kvalitātei – tām jābūt pietiekami lielā izšķirtspējā (minimālā izšķirtspēja 3000 x 2000 px, 150 dpi). Nepietiekamas izšķirtspējas attēli dalībai konkursā netiks reģistrēti. Tēma ir plaša un neaizmirsīsim – iztēlei robežu nav.

Visnotaļ zinoša žūrija (Kristaps Kalns, Toms Grīnbergs, Madars Štramdiers, Arnis Balčus, Didzis Grodzs, Sabīne Moore) vērtēs darbus pēc to mākslinieciskās un tehniskās kvalitātes, idejas un atbilstības konkursa radošajai tēmai. Konkursa 18 labākie darbi tiks paziņoti 16. novembrī. Visi 18 žūrijas izvēlētie darbi tiks apbalvoti un piedalīsies ceļojošā fotoizstādē "18x18", kā arī piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotajā ziņu portālā lsm.lv. Trīs labāko fotogrāfiju autori iegūs papildus balvas.

Fotoizstādes "18x18" ceļojums būs skatāms Latvijas Universitātē, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Galerijā Centrs, savukārt vasarā no 6. līdz 8. augustam festivālā LABA DABA 2021.

Radio NABA organizētais fotokonkurss un izstāde notiek kopš 2007. gada. Šā gada izstādes partneri Latvijas Universitāte, Galerija Centrs, izdevniecība “Neputns”, žurnāls “Fotokvartāls”, Kultūras pils “Ziemeļblāzma”, Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotais ziņu portālā lsm.lv un Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls LABA DABA.

 

Informācijai: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tel. 26598498

161020 naba foto 1920x1080.jpg

Informatīvs online pasākums par mūzikas terapeita profesiju

Labdien!
Vēlamies informēt, ka Eiropas Mūzikas terapijas dienu ietvaros 2020.GADA 15.NOVEMBĪ PL.16.00 Latvijas Mūzikas terapijas asociācija organizē INFORMATĪVU ONLINE DISKUSIJU PAR MŪZIKAS TERAPEITA PROFESIJU.
Ēnu dienās un citos pasākumos jaunieši ir izrādījuši interesi, tādēļ vēlamies sniegt iespēju uzdot interesējošos jautājumus par profesiju.

Sīkāka informācija šeit.LATVIJAS MŪZIKAS TERAPIJAS ASOCIĀCIJAS
Valdes priekšsēdētājs
Jānis Rotšteins
Tel: (+371) 29731016
http://www.muzikasterapija.lv

Skolēnu ekskursiju piedavājums Jūrmalā

Sveicieni no Jūrmalas!

Mēs esam pozitīvi noskaņoti un ceram, ka pēc ziemas sezonas situācija pasaulē un arī Latvijā pierims un skolēni varēs doties ekskursijās un līksmi noslēgt šo mācību gadu.

Aicinām ieskatīties prezentācijā (sk.šeit) un iegūt idejas pavasara ekskursiju norises vietām Jūrmalas pilsētā.

 

 

Ar cieņu / Best regards/ С уважением,
Jūrmalas Tourism Information Centre

a: Lienes iela 5, Jūrmala, LV-2015, Latvija
t: +371 67147900
m: +371 28334838
w: 
www.visitjurmala.lv

Datu valsts inspekcija atkārtoti izsludina pieteikšanos konkursā “Dati ir vērtība – sargā tos!”

Jauniešiem vecumā no 13 līdz 17 gadiem ir iespēja piedalīties Datu valsts inspekcijas organizētajā konkursā “Dati ir vērtība – sargā tos!” .

Konkurss tiek organizēts projekta “Vispārīgā datu aizsardzības regula – iespējas un atbildība mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU); tiesības un riski nepilngadīgām personām.”, akronīms DPSME, (konkursa Nr.REC-RDAT-TRAI-AG-2017), projekta Nr.814774 ietvaros.

Datu valsts inspekcija informē, ka sākotnēji konkurss tika organizēts no 2020.gada janvāra līdz 2020.gada maijam, bet, pamatojoties uz Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumu Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa dēļ, Datu valsts inspekcija konkursa “Dati ir vērtība-sargā tos!” otro kārtu un finālu, kas bija paredzēts no 2020.gada 25.marta līdz 2020.gada 5.maijam atcēla.

Ņemot vērā minēto, lai nodrošinātu projekta DPSME īstenošanu un jauniešiem iespēju piedalīties konkursā, Datu valsts inspekcija ir pieņēmusi lēmumu konkursa otro kārtu organizēt attālināti – tiešsaistē.

Konkursā aicinātas piedalīties jauniešu komandas – 6 jaunieši katrā komandā, vecumā no 13 līdz 17 gadiem, no dažādiem Latvijas reģioniem.

Pieteikums konkursam jāiesniedz elektroniski līdz 2020.gada 23.oktobrim, aizpildot elektronisko pieteikuma formu (pieteikumi jānosūta uz elektroniskā pasta adresi  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).

Komandām, kuras savus pieteikumus iesniedza pavasarī, atkārtoti konkursam nav jāpiesakās. Datu valsts inspekcija individuāli sazināsies ar katras komandu, lai informētu par izmaiņām!

Konkursa nolikums pieejams ŠEIT 

Elektroniskā pieteikuma forma pieejama ŠEIT.

Datu valsts inspekcija papildus informē, ka, radošo darbnīcu ietvaros skolām būs iespēja pieteikt klasi, lai tiešsaistē noklausītos informatīvo lekciju, kas paredzēta jauniešiem par personas datu apstrādi un aizsardzību digitālā laikmetā. Lai iegūtu vairāk informāciju par informatīvo tiešsaistes lekciju, Datu valsts inspekcija aicina rakstīt uz elektroniskā pasta adresi  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Informācija par projektu “Vispārīgā datu aizsardzības regula – iespējas un atbildība mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU); tiesības un riski nepilngadīgām personām.”, akronīms DPSME, (konkursa Nr.REC-RDAT-TRAI-AG-2017), projekta Nr.814774 pieejama ŠEIT.

inline

Skolēnus aicina izstrādāt reklāmu Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 aplikācijai

Skolēnus aicina izstrādāt reklāmu Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 aplikācijai

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) izsludina konkursu skolēniem, aicinot veidot radošos darbus – reklāmas projektus Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 (Uzticības tālrunis) jaunās aplikācijas popularizēšanai. Reklāmas projekti jāveido, izvērtējot savai vecuma grupai piemērotākās idejas un risinājumus. Darbus var veidot dažādās tehnikās – audio vai video reklāma, vides reklāmas makets utt.

Konkursā var piedalīties ikviens vispārizglītojošās vai profesionālās izglītības iestādes skolēns vai audzēknis, sākot no 7. klases. Darbi tiks vērtēti trīs kategorijās – 7.-9. klašu un 10.-12. klašu, kā arī profesionālās izglītības iestāžu grupās.

Darbus dalībai konkursā var iesniegt no 12. oktobra līdz 30. oktobrim. Labāko darbu apbalvošana notiks kustības “Draudzīga skola” konferences laikā novembra sākumā.

Konkursa labākie darbi vai tajos ietvertās idejas var tikt izmantoti Uzticības tālruņa un ar to saistīto projektu reklāmās.

Sīkāka informācija par konkursu atrodama VBTAI mājaslapā www.bti.gov.lv, sadaļā “Konkursi”.

Konkursa nolikums atrodas šeit.

Taivo Trams,

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas

Administratīvās nodaļas

vadošais eksperts (struktūrvienību sadarbības un stratēģiskās plānošanas nodrošināšanā)

mob. 22 007 194

tālr. 67 359 145

LEGO konstruktoru radošais konkurss “Mans LEGO dzīvnieks”

 
Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” pirmo reizi organizē LEGO konstruktoru radošo konkursu “Mans Lego dzīvnieks”.
Konkursa darbus var iesniegt Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestāžu audzēkņu divās vecuma grupās (5 - 7 gadi, 8 – 11 gadi).
Konkursa noteikumi un darbu iesniegšana:
• izmantojot mājās esošos LEGO konstruktorus, izveidot jebkuru dzīvnieku;
• darba izmērus un dizainu nosaka pats konkursa dalībnieks;
• darba izpildes laikā dalībnieki nedrīkst izmantot gatavās dzīvnieku LEGO konstrukcijas;
• nofotografēt izveidoto darbu un līdz 13.10.2020. plkst. 12.00 fotogrāfiju nosūtīt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ;
• iesniedzot darbu ir jānorāda – dalībnieka vārds, uzvārds, izglītības iestāde, vecums un darba nosaukums.
Katrā vecuma grupā tiks izvēlēti 3 uzvarētāji (1.- 3. vietas ieguvēji).
Papildus informācija pa tālruni 29507088 (interešu izglītības metodiķe, Agita Gailiša)
Konkursa nolikums atrodas šeit.
121014540 3622828177761364 3758460838248599473 n